Spotkanie z Normanem Daviesem w TNP

Prezes Towarzystwa Naukowego Płockiego Zbigniew Kruszewski zaprasza na wykład zatytułowany ZAGINIONE KRÓLESTWA, który wygłosi NORMAN DAVIES 10 lutego br. o godz. 17.00 w Towarzystwie Naukowym Płockim.

 

Norman Davies ur. w 1939 r. w Bolton w północnej Anglii. Z pochodzenia Walijczyk. Mieszka w Oksfordzie. Wybitny historyk, autor kilkunastu książek, w tym wielu poświęconych polskim dziejom. Studiował w Oksfordzie, Grenoble, Perugii i Sussex.

Przypadek sprawił, że znalazł się w Polsce. Ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie uzyskał również doktorat. Był profesorem School of Slavonic and East European Studies przy Uniwersytecie w Londynie. Wykładał na najważniejszych światowych uniwersytetach: Cambridge, Columbii, McGill, Hokkaido, Stanfordzie, Harvardzie, w Adelajdzie i w Oksfordzie. Członek Akademii Brytyjskiej i członek korespondent Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie. Odznaczony przez Królową Elżbietę II Orderem św. Michała i św. Jerzego.

Uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Polonia Restituta oraz Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej. Jest honorowym obywatelem Krakowa, Wrocławia, Lublina i Warszawy oraz doktorem honoris causa uniwersytetów: w Sussex, Jagiellońskiego, Gdańskiego, Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Warszawskiego. Do najbardziej znanych dzieł Normana Daviesa należą Boże igrzysko. Historia Polski, monumentalna Europa oraz Powstanie ’44. Jego ostatnia praca, Zaginione królestwa, ukazała się w 2010r.

WSTĘP WOLNY.

Źródło: www.tnp.org.pl

Skomentuj

comments