Röyksopp na Audioriver!

To już pewne – Röyksopp, czyli jeden z najsłynniejszych elektronicznych projektów na świecie, wystąpi w tym roku w Płocku!

 Oprócz koncertu Norwegów, ogłaszamy także występy trio dOP w wersji LES FILS DU CALVAIRE, Cutline, Wilkinsona, Tommy Four Seven, Coma live i Alexa Picone. Kolejne gwiazdy poznamy 14 kwietnia w Poznaniu, podczas II Konferencji Muzycznej Audioriver.

Za projektem Röyksopp stoją Svein Berge oraz Torbjorn Brundtland i nie trzeba być wcale fanem muzyki elektronicznej, żeby znać ich twórczość. „Remind Me”, „What Else Is There?” i „The Girl and the Robot”, to tylko niektóre produkcje norweskiego duetu, które przebojem wdarły się do głównego nurtu popkultury. Na ich czterech płytach udzielają się tak znani wokaliści i wokalistki, jak Lykke Li, Robyn i Karin Dreijer Andersson, czyli Fever Ray i połowa The Knife. Dołóżmy do tego fakt, że Svein i Torbjorn remiksowali m.in. Coldplay, Kings of Leon, The Streets, Petera Gabriela, Lady Gagę i Depeche Mode, a stanie się zupełnie jasne, dlaczego trudno znaleźć miłośników muzyki, którzy nigdy nie spotkaliby się z Röyksopp.

Nieco inaczej sprawa ma się z dOP presents Les Fils Du Calvaire, bo z tym projektem obcował mało kto. Jest to nowe przedsięwzięcie znanego, francuskiego trio dOP, które słynie z oryginalnych, elektronicznych produkcji i totalnego szału na scenie. Francuzi w nowej odsłonie prezentują jednak bardziej organiczne brzmienia, które zdecydowanie bardziej wpadają w kategorię indie. Projekt debiutuje w tym roku, a na scenie oprócz stałego składu dOP zobaczymy także perkusistę i gitarzystę.

Bardzo ciekawie prezentują się także dwie propozycje z kręgu muzyki połamanej, czyli Cutline i Wilkinson. Pierwsza z nich to brytyjski duet dubstepowy, który powstał w 2010 roku. Dan Wilberforce i Jeryl Wilton mają na koncie wydawnictwa m.in. dla wytwórni UKF, Pilot, Never Say Die, Suicide Dub oraz remiksy takich artystów, jak Danny Byrd & Netsky, Aquasky i The Qemists. Wilkinson to z kolei świeża postać na scenie drum & bass, którą do swojej wytwórni ściągnął Andy C. Efektem tej współpracy jest m.in. pięć autorskich singli, remiks utworu „Time” grupy Chase & Status oraz tytuł Odkrycia Roku na Drum & Bass Awards 2011.

Kolejne trzy propozycje Audioriver to artyści z kręgu tech house i techno. Najmocniej pod względem brzmienia prezentuje się Tommy Four Seven. Przez moc rozumiem tutaj faktyczną siłę uderzenia, bo mamy do czynienia z bezkompromisowym techno, rodem z wytwórni Chrisa Liebinga, CLR. Artystą, który w zeszłym roku wydał bardzo głęboki i mroczny album autorski. Z kolei inny znany niemiecki label, Kompakt, reprezentować w tym roku będzie duet Coma, którego muzyka jest pełna melodii i polotu. Jesteśmy ciekawi nie tylko ich brzmienia, ale i warstwy wizualnej koncertu, gdyż artyści przyjeżdżają z własną instalacją sceniczną oraz VJ-em o pseudonimie Okinawa 69. Ostatni wykonawca na liście to Alex Picone, czyli podopieczny Luciano i jego wytwórni Cadenza. Alex to Włoch mieszkający w Berlinie, a w jego muzyce słychać dużo Ameryki Południowej. Na imprezach jest to mieszanka iście wybuchowa.

Wiemy już coraz więcej na temat gwiazd, które znów ściągną do płocka tysiące fanów elektroniki. Zanim jednak nadejdzie lato i płocka plaża, zorganizujemy jeszcze jedno ważne wydarzenie – II. edycję Konferencji Muzycznej Audioriver. Już w następną sobotę, 14 kwietnia, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbędą się debaty i wykłady o muzyce i biznesie, w których udział wezmą m.in. organizatorzy największych polskich festiwali i czołowi reprezentanci naszej sceny klubowej. Z kolei gwiazdą After Party w klubie SQ, będzie nietuzinkowy duet Benoit & Sergio live, wspomagany m.in. przez Marcina Czubalę. To właśnie podczas tej wieczornej imprezy ogłosimy kolejne gwiazdy festiwalu. To będzie atrakcyjny dodatek do, i tak już świetnie zapowiadającej się, imprezy.

Źródło: www.audioriver.pl

Skomentuj

comments