Bezpieczny weekend Wielkanoc 2012

W dniach 06.04.2012r. godz. 14.00 do 09.04.2012r. godz. 0.00, prowadzone będą działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach, na terenie Płocka i powiatu, w ramach akcji „Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2012”.

 
 
 
Funkcjonariusze z KMP w Płocku będą prowadzili działania mające na celu utrzymanie płynności ruchu na drogach, oraz zapewnienia jego bezpieczeństwa. Policjanci będą przede wszystkim eliminować z ruchu nietrzeźwych uczestników – zarówno kierowców jak i niechronionych uczestników ruchu tj. pieszych i rowerzystów, poruszających się po drogach. W okresie świątecznym będą obowiązywały zakazy poruszania się po drogach pojazdów pow. 12t.

Zakazy te będą obowiązywały:
w sobotę 7.04. w godz. 18.00 – 22.00
w niedzielę 8.04. w godz. 8.00 – 22.00
w poniedziałek 9.04. w godz. 8.00 – 22.00

Zwracamy się z apelem do wszystkich użytkowników dróg, aby szczególnie w tym okresie, gdzie spodziewany jest wzmożony ruch na drogach, zachować zdrowy rozsądek, zaplanować sobie podróż w taki sposób, by zwłaszcza powrotu nie odkładać na ostatni moment, kiedy na drogach będzie tłoczno. Ponadto apelujemy, aby w rejonach kościołów parkować samochody w sposób, który nie spowoduje utrudnień w ruchu na drogach.

Przypominamy również o zabezpieczeniu swojego mieszkania na czas wyjazdu, o pozamykaniu okien, sprawdzeniu przed wyjazdem wszystkich kranów i kuchni gazowych. Właściwym postępowaniem będzie również poinformowanie zaufanego sąsiada o wyjeździe i pozostawienie nr telefonu kontaktowego. Zachowując podstawowe zasady bezpieczeństwa, tegoroczne Święta przeżyjemy na pewno bezpieczniej.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku życzą wszystkim mieszkańcom Płocka i powiatu płockiego zdrowych i bezpiecznych Świąt Wielkanocnych!

Źródło: Komenda Miejska Policji Płock

Skomentuj

comments