Bezpieczniej przy szkołach

Z inicjatywy prezydenta Andrzeja Nowakowskiego na przejściach dla pieszych w pobliżu szkół już wkrótce pojawią się kolejni „przeprowadzacze”. W sumie aż 11 osób będzie pomagać dzieciom i młodzieży w bezpiecznym dotarciu na lekcje.

 Od początku września w godz. 7.30 – 9.30 czterech przeprowadzaczy można spotkać na ul. Bielskiej przy Szkole Podstawowej nr 1, na ul. Sierpeckiej przy SP 13, na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i Gradowskiego – na trasie do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 oraz na skrzyżowaniu ul. Słonecznej i Brzozowej, niedaleko SP nr 12.

Od 5 listopada przy przejściach dla pieszych pojawi się kolejnych siedmiu przeprowadzaczy. Miejski Urząd Pracy skierował do tego zadania osoby bezrobotne bez prawa do zasiłku w ramach prac społecznie użytecznych i zrefunduje 60 proc. kosztów ich wynagrodzenia. Pozostałą część oraz koszty szkolenia ze znajomości przepisów ruchu drogowego pokryje Straż Miejska.

– Dzięki temu w godzinach porannego szczytu w pobliżu szkół będzie znacznie bezpieczniej – podkreśla prezydent Nowakowski.

Nowi panie i panowie „Stop” będą przeprowadzać przez jezdnię na przejściach:

– ul. Wyszogrodzka / Wiatraki (SP 12),

– ul. Kolegialna / Gradowskiego (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1),

– ul. Korczaka (SP 20)

– ul. Miodowa (SP 17)

– ul. Dobrzyńska – rondo (SP 18)

– ul Kobylińskiego / Topolowa (SP 18)

– ul. Dworcowa / Chopina (Zespół Szkół nr 2 oraz Ośrod. Szkolno – Wychow. nr 2).

Miejsca, w których będą pracować przeprowadzacze uzgodnione zostały z dyrektorami szkół.

Źródło: Urząd Miasta Płocka 

Skomentuj

comments