Skrzyżowanie Al. Armii Krajowej będzie zamykane

MZD informuje, że ze względu na prace prowadzone przez Wodociągi Płockie od 22 do 24 kwietnia w rejonie skrzyżowania ulic Wyszogrodzka – Armii Krajowej w pobliżu Galerii Mazovia będą występowały poważne utrudnienia w ruchu.

 
 
 
Będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu z wyznaczonym objazdem dla autobusów Komunikacji Miejskiej i samochodów osobowych. W niedzielę 22 kwietnia od godz. 20 do poniedziałku 23 kwietnia do około godz. 20-22 całkowicie wyłączony z ruchu zostanie pas wschodni alei Armii Krajowej (bliżej Mazovii). Następnie po zakończeniu prac na pasie wschodnim w poniedziałek 23 kwietnia od około godz. 20-22 do wtorku 23 kwietnia do około godz. 22 na skrzyżowaniu Armii Krajowej wyłączony z ruchu zostanie zachodni pas (przy Mc Donald’sie).

W tym czasie wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu (objazdy) dla autobusów Komunikacji Miejskiej przez sięgacz ul. Wyszogrodzkiej (między salonem meblowym Agata a biurowcem PERN) do ul. Sikorskiego oraz dla innych pojazdów przez skrzyżowanie ul. Wyszogrodzkiej z Armii Krajowej przy Panoramie przez ul. Kutrzeby i Sikorskiego.

Częściowe zamknięcie wjazdu na Podolszyce Północ, a następnie wyjazdu jest spowodowane pracami, prowadzonymi przez Wodociągi Płockie, które budują wzdłuż ul. Wyszogrodzkiej rurociąg tłoczny. Jest to element pierwszego etapu projektu „Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie miasta Płocka” dofinansowywanego z UE. Prace prowadzi firma Molewski Sp. z o.o. Powyższe terminy robót są zgodne z zatwierdzoną przez Oddział Transportu Publicznego i Inżynierii Ruchu Drogowego UMP organizacją ruchu.

Podczas prowadzonych prac nie da się niestety uniknąć poważnych utrudnień w ruchu w rejonie skrzyżowania prowadzącego na Podolszyce. Żaden z terminów wyłączenia tego skrzyżowania z ruchu nie jest dobry. W oparciu o dane dotyczące tygodniowych natężeń ruchu termin prac celowo został dobrany poza weekendem, podczas którego jest największe obciążenie ruchu w tym miejscu, a przez to skrzyżowanie przejeżdża średnio około 50 tysięcy pojazdów. – informuje Konrad Kozłowski, rzecznik prasowy MZD.

Remont przepustu pod drogami powiatowymi

Miejski Zarząd Dróg informuje, że w sobotę i niedzielę 21-22 kwietnia na skrzyżowaniu ulicy Bielskiej z drogami powiatowymi nr 5202W (kierunek Brochocin) i 5203W (kierunek Stróżewko) będą prowadzone prace związane z remontem przepustu pod nawierzchnią jezdni. W tym czasie na drogach powiatowych ruch będzie odbywał się wahadłowo.

Źródło: MZD Płock

Skomentuj

comments