Wystawa malarstwa Włodzimierza Kwiatkowskiego

Wyrafinowane przestrzenie, metafora, symbolizm i surrealizm w jednym. Zapraszamy do magicznego świata malarza Włodzimierza Kwiatkowskiego.

 – Wystawiamy swój wewnętrzny obraz na osąd. Moje malarstwo to ja, to moje linie papilarne – mówi o swojej twórczości Włodzimierz Kwiatkowski – artysta, którego pracę będziemy mogli oglądać od 18 października w Domu Darmstadt. Prof. Piotr Błażejewski z Wydziału Malarstwa i Rzeźby wrocławskiej ASP umieszcza malarstwo Kwiatkowskiego w tym samym nurcie, w którym tworzą Kazimierz Mikulski i Henryk Waniek, określając go „elitarnym klubem artystów metaforycznych.”

Włodzimierz Kwiatkowski tworzy obrazy bardzo przemyślane, począwszy od warstwy wizualno-kompozycyjnej, kończąc na warstwie semantycznej, ich treści, a nawet tytułach poszczególnych dzieł. Tytuły i napisy stanowią bardzo ważny składnik jego obrazów, zapisywane są w języku łacińskim. Już na pierwszy rzut oka oglądając jego obrazy widać z jaką pieczołowitością podchodzi artysta chociażby do ich oprawy.

Wernisaż rozpocznie się 18 października o godz. 18 w Domu Darmstadt. Wstęp wolny.

Włodzimierz Kwiatkowski urodził się pod koniec dekady lat 50-tych w Płocku. Dyplom z malarstwa obronił w 1988 roku w pracowni profesora Jerzego Stelmasika na Uniwersytecie im. Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Bezpośrednio po studiach, przez osiem lat, wykonuje prace malarskie o tematyce sakralnej na rzecz Kościoła. Tworzy wielkoformatowe malarstwa ścienne najczęściej w Płocku i Warszawie. W międzyczasie w latach 1991-96 poświęca się edukacji plastycznej. Udziela prywatnych lekcji malarstwa i rysunku oraz prowadzi podobne zajęcia w Studium Nauczycielskim w Płocku. W latach 2006-2007 mieszkał i tworzył na południu Hiszpanii. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ściennym, rysunkiem, ceramiką. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków – Okręg Warszawski.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments