Naturalna kolej sztuki

pgsZapraszamy do udziału w kolejnych propozycjach Płockiej Galerii Sztuki w ramach letnich warsztatów „Naturalna kolej sztuki”.

Rozpocznie je w sobotę 22 czerwca o godzinie 12 “Śniadanie na trawie” na Skwerze Sztuki. Sponsorem warsztatów edukacyjno-plastycznych „Naturalna kolej sztuki” jest Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A.

Program warsztatów „Naturalna kolej sztuki”:

22 czerwca godz. 12 – Skwer Sztuki
„Śniadanie na trawie” – warsztaty plastyczne

Projekt będzie nawiązaniem do słynnego obrazu Eduarda Maneta – postaciami z obrazu staną się uczestnicy warsztatów na Skwerze Sztuki. Odpowiednio wcześniej przed spotkaniem przygotowane zostaną kontury postaci siedzących przy stolikach, wycięte z białego PCV. Figury te będą zarysowywane przez uczestników warsztatów, a następnie przytwierdzane na stałe do podłoża. Dodatkowo każdy z uczestników będzie mógł odrysować, wyciąć i zamalować swoje kontury z tektury i zabrać je do domu. Zajęcia zrealizuje Fundacja Form i Kształtów.

13 lipca godz. 12 Skwer Sztuki (w pobliżu muzeum Spichlerz)
„Pamiątka z Płocka” – warsztaty plastyczne

Przed epoką Internetu i telefonów komórkowych ludzie często kolekcjonowali drobiazgi charakterystyczne dla odwiedzanych miejsc. Obecnie dominują mms-y czy zdjęcia cyfrowe.

Płocka Galeria Sztuki proponuje artystyczną alternatywę dla nowoczesnych technologii, a jednocześnie atrakcyjną formę stworzenia wakacyjnej pamiątki.

Uczestnicy zajęć na Skwerze Sztuki, wraz z animatorami kultury, zaprojektują i pokolorują wielkoformatową planszę przedstawiającą baśniowe postaci z książki „Baśnie i legendy o Płocku”, wydanej przez PGS. Na koniec sfotografują się, umieszczając swoją twarz w miejsce twarzy płockich bohaterów.

20 – 21 lipca godz. 12 Płocka Galeria Sztuki, ul. Sienkiewicza 36
„W drodze na arkę…” – warsztaty z rysunku i malarstwa

Punktem wyjścia do twórczych działań będzie wyobraźnia i świat natury. Uczestnicy warsztatów wspólnie z malarzem Piotrem Naliwajko, zastanowią się nad zachowaniem i kształtem zwierząt, podobieństwem cech ludzkich i zwierzęcych, a następnie wykonają własnoręczne szkice ołówkiem, sepią lub węglem. Na koniec, przy użyciu farb stworzą jedną wspólną kompozycję rodzajową.

Warsztaty sponsoruje PKN Orlen.

Źródło: Płocka Galeria Sztuki

Skomentuj

comments