Porozmawiajmy o Nowym Rynku

rynekJak powinien wyglądać Nowy Rynek? Masz okazję przedstawić swój pomysł i posłuchać, jakie oczekiwania mają inni. Weź udział w warsztatach „Nowy Rynek – nowe pomysły”.

Prezydent Andrzej Nowakowski zaprasza na warsztaty w formule Charette. Odbędą się one 4,5,6 września w siedzibie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki przy ul. Tumskiej 13. Poprowadzi je dr hab. inż. arch. Piotr Lorens, kierownik Katedry Urbanistyki i Planowania Regionalnego Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie swojego udziału w warsztatach – do piątku 30 sierpnia br. drogą mailową – e-mail: rewitalizacja@plock.eu lub telefonicznie pod nr 24 367 14 53, 24 367 17 94.

Więcej informacji w Referacie Rewitalizacji Miasta w Wydziale Strategii Rozwoju Miasta, Urbanistyki i Architektury (dane kontaktowe jw.)

Szczegółowy program warsztatów do pobrania na http://plock.eu/pl/rewitalizacja.html

* Metoda Charette polega na zaaranżowaniu moderowanej rozmowy osób reprezentujących różne środowiska i będących specjalistami w różnych dziedzinach. W efekcie powstają konkretne zalecenia i propozycje odnośnie przedmiotu konsultacji np. wybranego obszaru przestrzeni miejskiej. Metoda pozwala na zebranie w początkowej fazie procesu planowania praktycznych pomysłów i przedstawienie różnych punktów widzenia. Zachęca także do włączania się i współpracy uczestników pochodzących z różnych środowisk, do tej pory ze sobą niewspółpracujących.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments