Summer Fall Festival po raz drugi

fallKolejna edycja Summer Fall Festival 14 września na płockiej plaży. Zagrają: Offesynwa, Analogs, Jelonek, Enej, Bednarek, Closterkeller, Farben Lehre i jego goście. Start: 15:30.

Muzyka rockowa nie jest jednorodnym gatunkiem. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na dźwiękach gitarowych i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa oraz wolnej jazzowej improwizacji. Taki jest też Summer Fall, na którym prezentujemy szeroko rozumianą muzykę rockową, od indie, przez tradycyjne brzmienia gitarowe, po metal.

Podczas pierwszej edycji festiwal, w 2012 roku, na płockiej plaży bawiło się ponad 5 tysięcy. Wystąpiła czołówka polskich zespołów, m.in. Brygada Kryzys, Hey, Acid Drinkers, Farben Lehre. Nie zabrakło też akcentów spod znaku reggae – na festiwalu pojawiła się Dubska i Zebra Dub. Tej różnorodności nie zabraknie również w tym roku.

Summer Fall wyrasta częściowo z sukcesu innych rockowych płockich imprez. Regularnie odbywają się mniejsze przedsięwzięcia tego typu, m.in. Rockowe Ogródki oraz Alterstacja, Koncert Na Dachu. Powstał w roku 2012 zamykając sezon dużych wydarzeń muzycznych odbywających się latem.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments