PAN TOM BUDUJE DOM – rewelacyjna premiera SkArPy raz jeszcze

tomTomasz Łebski powraca. Rewelacyjna premiera teatralna tegorocznego Festiwalu Themersonów SkArPa 8 listopada 2013. To spektakl dla dużych i małych. Gorąco polecamy.

Proste w formie jak rysunki Franciszki, bogate w treści jak tekst Stefana, tak w skrócie można opisać spektakl „Pan Tom buduje dom” zrealizowany przez Stowarzyszenie Teatr Per Se na podstawie książki Themersonów.

Ci, co znają książkę, wiedzą, że od pierwszej kartki czyta się ze szczerą przyjemnością. Rytmiczne wersy to nie tylko świeżość języka, żwawe dialogi czy prostota, ale i pomysłowa zabawa czcionką oraz subtelne rysunki, bardzo ściśle związane ze słowem. Czarna kreska Franciszki Themerson zajmuje tu równorzędną pozycje co dowcipny tekst Stefana. Dodaje mu lekkości i przejrzystości, często go „wypiera”. „Pan Tom…” to świetna i mądra lektura.

Spektakl Per Se nie zdobią bogate dekoracje, aktorzy muszą się zadowolić kilkoma rekwizytami jak wiadro czy drabina, ale to stanowi jego największy atut. Spektakl jest pokłonem dla nieograniczonej ludzkiej wyobraźni. Przecież drabina może być wieżowcem, schodami i samolotem. Aktorzy – Anna Kaźmierowska, Joanna Stanowska i Mariusz Pogonowski – jak dzieciaki z podwórka wymyślają szalone przygody wciągając publiczność w świetną i zabawną grę.

Przekonajcie się sami. Spektakl gramy raz jeszcze. 8 listopada 2013 o godz. 18 na ul. Tumskiej 13 (dawna restauracja SPHINX). Wstęp wolny.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments