Audioriver odwiedzi Wrocław

Jeden z największych polskich festiwali, płocki Audioriver, właśnie ogłosił, że trzecia edycja jego Konferencji Muzycznej odbędzie się 13 kwietnia 2013 we Wrocławiu na tamtejszym Uniwersytecie.

 Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Wrocław to kolejne miasto – po Warszawie i Poznaniu – w którym odbędzie się to unikalne wydarzenie, jakim jest Konferencja Muzyczna Audioriver. Jest ona częścią większego projektu o nazwie Rynek Niezależny, którego celem jest wspieranie biznesowej strony sceny alternatywnej: pomoc w kształceniu profesjonalistów, ustalanie dobrych praktyk i tworzenie forum do wymiany doświadczeń. Podczas pierwszej edycji konferencji, która odbyła się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, rozmawiano m.in. o sponsoringu wydarzeń muzycznych i managemencie artystów. Druga edycja, zorganizowana na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, poruszyła kwestie organizacji festiwali oraz kondycji polskiej sceny klubowej. Oba te wydarzenia przyciągnęły setki osób.

Czego zaś będą dotyczyć spotkania w nowym gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu? „Na całodzienną Konferencję złożą się dwie debaty, jeden wykład oraz jeden warsztat.” – mówi rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora. „Dyskusje dotyczyć będą dwóch bardzo ważnych tematów, a mianowicie sytuacji kobiet na scenie elektronicznej oraz roli wytwórni muzycznych na dzisiejszym rynku. Warsztat będzie dotyczył pozyskiwania środków unijnych na wydarzenia kulturalne, a wykład zabierze nas w przeszłość – gdzieś do początków muzyki elektronicznej.”

Organizatorzy wydarzenia nie zdradzają jeszcze, kto wystąpi w roli panelistów i wykładowców, ale sądząc po dwóch poprzednich edycjach Konferencji, można spodziewać się osób niezwykle kompetentnych w swoich dziedzinach. Wystarczy przypomnieć, że gośćmi w Warszawie i Poznaniu były takie postaci, jak Karina Adamska z festiwalu Malta, Łukasz Minta z agencji Go-Ahead, Grzegorz Kiszluk z magazynu „Brief” czy polska gwiazda elektroniki, Marcin Czubala.

Wrocławska edycja Konferencji nie mogłaby się odbyć bez pomocy tamtejszego Samorządu Studenckiego, który aktywnie zaangażował się w organizację całego przedsięwzięcia. „Bez wahania podjęliśmy się współpracy z Audioriver, ponieważ zawsze chętnie wspieramy inicjatywy, mające na celu aktywizację młodych ludzi i rozwijanie ich kompetencji” – mówi Karol Przywara, Przewodniczący Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Wrocławskiego. „Konferencja jest też okazją, by przedstawić naszą uczelnię – w końcu Audioriver dociera do tysięcy osób w całej Polsce, które są na etapie wyboru szkoły wyższej.”

Konferencja odbędzie się w godzinach 11:00 – 19:00 w nowym gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. Joliot-Curie we Wrocławiu. Całodzienne spotkanie zakończy się oficjalnym Afer Party, które rozpocznie się o 22:00. Wystąpi na nim zagraniczna gwiazda muzyki elektronicznej, wspierana przez bohaterki dyskusji o kondycji kobiet na dzisiejszej scenie. Pełny program zostanie podany już niebawem. Wówczas ruszy też sprzedaż biletów.

Więcej na www.audioriver.pl.

***
Trzydniowy festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 7 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 130 tys. fanów z Polski i Europy, a edycja 2012 zgromadziła na plaży ok. 16 tys. osób każdego dnia.

Ósma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 26-28 lipca 2013.

Festiwal poprzedzi III Konferencja Muzyczna Audioriver, która odbędzie się 13 kwietnia 2013 w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Źródło: www.audioriver.pl

Skomentuj

comments