Wyremontowane chodniki na płockich osiedlach

MZD wyremontował w grudniu prawie 2000 m2 chodników na trzech płockich osiedlach. To efekt sprzyjających warunków atmosferycznych i oszczędności jakie udało się osiągnąć w wyniku stosunkowo łagodnej zimy.

 

 

Prace związane z remontem chodników rozpoczęły się na przełomie listopada i grudnia 2011 r. na Radziwiu, Starym Mieście i w Górach.

Na Starym Mieście został wyremontowany odcinek chodnika na ul. Abpa. J. Nowowiejskiego o powierzchni 300 m2. W Górach został przebudowany chodnik na ul. Przyszkolnej o powierzchni 280 m2. Prace przeprowadził Zakład Budowlano-Montażowy Budomont. Na Radziwiu w ramach prac zostało wyremontowane łącznie ponad 1300 m2 chodnika – na ul. Zielonej 390m2, na ul.
Zagroda 440 m2.

W ramach remontu wykonawcy rozebrali istniejącenawierzchnie chodników wraz z krawężnikami i obrzeżem, a następnie ustawilikrawężniki oraz ułożyli kostkę betonową tzw. „polbruk”. Natomiast na ul. Strażackiej poprawiono jedynie zniszczony chodnik o powierzchni około 500 m2 wykorzystując płyty chodnikowe odzyskane z rozbiórki chodników w różnych miejscach Płocka. Wykonawcą robót na Radziwiu była firma Remontowo-Budowlana Lipowski s.j.

Łączny koszt wszystkich prac remontowych w Górach, Starym Mieście i Radziwiu wyniósł blisko 250 000zł brutto.

Źródło: Konrad Kozłowski
Specjalista ds. informacji publicznej
Miejski Zarząd Dróg w Płocku

Skomentuj

comments