Czerwie / Alterstacja

Zapraszamy na kolejną Alterstację. Tym razem wystąpi niezależna małopolska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu.

 Grupa zawiązała się spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny koło Andrychowa (powiat wadowicki) w Beskidzie Małym. Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do spektaklu Piotra Cieplaka “Albośmy to jacy, tacy” na podstawie “Wesela” St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Sztuka wystawiona była 50-krotnie w stolicy, emitowana kilkakrotnie przez TVP Kultura. Ponadto są autorami wielu innych kosmicznych projektów teatralno- filmowo-plastycznych.

Zagrali dotąd około 300 koncertów. W roku 2004 ukazał się oficjalnie album pt. “Padlina” a 2008 limitowany projekt wystawienniczy pt. “Otwarta Sztuka Dla Ludu”.

Sztywne podziały na style w muzyce Czerwie obalają bezpardonowo. Dźwięki podawane są z bogatą domieszką brzmień akordeonu, gitary, mandoliny oraz instrumentów dętych. Całość jednoczy transowy rytm perkusji. Jest to eklektyzm mocnego punkowego uderzenia łagodnej latyno-amerykańskiej rytmiki, industrialnych brzmień, ludowych przygrywek i śpiewek oraz bezpretensjonalnych tekstów.

Trzon grupy:

Wojtek Boski Zaborowski: akordeon, głos, klawisze
Maciek Dziki Kudłacik: głos, gitara, mandolina
Paweł Gacek Zawarus: perkusja
Piotrek Bogunia: gitara basowa

info: czerwie.com.pl
15 lutego 2013 / godz. 19

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments