“A można inaczej…”

Wczoraj miała miejsce prapremiera spektaklu profilaktycznego „A można inaczej…”. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Komenda Miejska Policji w Płocku.

 Wewnętrzną walkę głównego bohatera o wyrwanie się ze środowiska alkoholików obejrzeli dorośli i młodzież.

Dwie pasjonatki teatru z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku – Pani Anna Jeziórska oraz Pani Wioletta Róg, wspólnie z grupą młodzieży wczoraj, w siedzibie Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca DZIECI PŁOCKA, przedstawiły spektakl profilaktyczny „A można inaczej…”, którego Komenda Miejska Policji w Płocku objęła patronatem honorowym.

Przed spektaklem Pani Jeziórska przedstawiła kulisy pomysłu oraz sposób w jaki został on zrealizowany. Scenariusz przedstawienia „A można inaczej…” został zgłoszony do programu grantowego, którego celem jest aktywizacja i wsparcie społeczności szkolnych w podejmowaniu działań zmniejszających poziom agresji i przemocy w szkołach. Płocki Projekt, jako jedyny z województwa mazowieckiego znalazł się pośród 48 zwycięzców.

Po słowach wstępu, dotyczących powstania spektaklu, głos zabrał obecny na prapremierze, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Płocku, mł. insp. Jarosław Hofman. Komendant pogratulował twórcom wspaniałego pomysłu, powiedział, że każda inicjatywa, która przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa, jest bardzo cenna i z wielką radością Komenda Miejska Policji objęła patronatem honorowym właśnie to przedsięwzięcie.

Spektakl „A można inaczej…” jest historią Roberta, który wychowuje się w rodzinie alkoholików. W przedstawieniu pokazana jest wewnętrzna walka głównego bohatera, który chce zmienić swoje życie, jednak wszyscy, którzy go otaczają postrzegają go jako tego „gorszego”. Koniec napawa optymizmem, gdyż Robert ostatecznie otrzymuje „pomocną dłoń” i zmienia swoje życie. Takie jest przesłanie spektaklu. Każdy, kto bardzo chce zmienić swoje życie, mimo że wychował się w środowisku patologicznym, może to życie zmienić, może żyć inaczej.

W scenariuszu wykorzystane zostały motywy i dialogi z książki „Chce żyć”, autorstwa Pani Elżbiety Safarzyńskiej. Twórcy nie chcą poprzestać na jednej prezentacji spektaklu, już zaplanowali kolejne prezentacje dla młodzieży gimnazjalnej. Życzymy powodzenia.

Źródło: www.policjaplock.pl

Skomentuj

comments