Kopernik odwiedzi Płock

Płocka Galeria Sztuki zaprasza na cykl wakacyjnych imprez i warsztatów. Pierwsze już w najbliższy weekend.

 Eksperymenty zaprezentują m.in. przedstawiciele warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Warsztaty łączące naukę ze sztuką rozpoczną się w piątek. Na ten dzień zaplanowane jest spotkanie pod hasłem „Psychologia a sztuka”. Dzień później odbędą się warsztaty zatytułowane „Collage czyli sztuka mieszana”. Osoby, które przyjdą na zajęcia, stworzą własne dzieła sztuki.

8 lipca na dziedzińcu Płockiej Galerii Sztuki zagości interaktywna wystawa „Eksperymentuj”, przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik. Na ekspozycji znajdzie się 15 stoisk o tajemniczo brzmiących nazwach. Wśród nich np. „uwięziona piłka”, „stanowisko próżniowe”, „kule magdeburskie”. Wystawa ma być atrakcją nie tylko dla dzieci, ale dla całych rodzin. Pozwoli im na przeżycie wspólnej naukowej przygody.

Eksponaty z Centrum Nauki Kopernik będzie można podziwiać od godz. 12 do 18. Warsztaty w piątek i sobotę rozpoczną się o godz. 12 i potrwają około 3 godzin. Wstęp na wszystkie zajęcia jest wolny.

Szczegółowe informacje na stronie www.plockagaleria.com. Tam również kalendarz pozostałych letnich warsztatów organizowanych w Płockiej Galerii Sztuki.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments