Podróż sentymentalna

Do 4 listopada w Płockiej Galerii Sztuki można oglądać wystawę ilustracji Janusza Stannego, laureata wielu nagród i wyróżnień za twórczość artystyczną dla dzieci i młodzieży.

 Wybitny artysta, znany szerokiemu odbiorcy z rysunków satyrycznych czy z opracowań plastycznych filmów animowanych, jest przede wszystkim autorytetem w dziedzinie ilustracji książkowej. Na wystawie prezentowane są m.in. ilustracje do bajek La Fontaine’a, „Lisa Przechery” Goethego czy „Ubu króla” Alfreda Jarry’ego.

Wystawie towarzyszą warsztaty i spotkania. Zaplanowane na 28 października spotkanie w ramach cyklu Sztuka Mówi: Meandry pamięci: obrazy i wspomnienia, ze względu na chorobę pani Iwony Stachowskiej zostało przesunięte na sobotę 3 listopada na godz. 16. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie pod szyldem „Sztuka Mówi” będzie sentymentalną podróżą w głąb pamięci. Swoistą mapę przeszłości nakreślą nam prace Janusza Stannego – artysty, na którego ilustracjach wychowało się już niejedno pokolenie. W tym skłaniającym do refleksji otoczeniu porozmawiamy o dzieciństwie, wspomnieniach, upiększaniu pamięci, myśleniu obrazami.

Wstęp wolny. Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny – 24 364 60 40.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments