Biznes dla sztuki

Płocka Galeria Sztuki zyskała nowego mecenasa. Sponsorem głównym placówki została firma Basell Orlen Polyolefins.

 
 
 
 

– Cieszę się, że miasto zyskało dobrego partnera – mówił podczas uroczystości prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Zakładam, że umowa, która jest podpisana na rok, daje szanse na kolejne lata dobrej współpracy. Tak, jak w przypadku wspierania przez Basell Funduszu Grantowego czy projektów sportowych. Bardzo dziękuję za tę wyjątkową otwartość i poczucie społecznej odpowiedzialności biznesu.

Alicja Wasilewska, dyrektor PGS dziękowała nowemu darczyńcy. – BOP, otrzymując tytuł głównego sponsora, pomaga galerii wspierać i promować kulturę oraz współczesnych artystów, integrować lokalne środowisko artystyczne i edukować nie tylko najmłodszych. Dzięki nawiązanej współpracy z pewnością uda nam się zrealizować jeszcze wiele wartościowych inicjatyw i ambitnych działań twórczych.

Prezes Basella Steve Dwyer podkreślał, że jego firma jest dumna z tego, że znajduje się w Płocku. Uzasadniał, dlaczego Basell od teraz będzie wspierał także Płocką Galerię Sztuki. – Wybraliśmy tę wyjątkową instytucję, ponieważ jesteśmy przekonani, że kluczowe obszary aktywności galerii, takie jak edukacja i promocja sztuki współczesnej, w znacznej mierze przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju lokalnej społeczności.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments