Afrodyta gotowa na zimę

Płocka fontanna “Afrodyta” została zabezpieczona na okres zimowy. Kolorowe wodotryski pojawią sie na Starym Rynku dopiero wiosną. W przyszłym roku fontannę czeka remont.

 W zakresie instalacji elektrycznej planowana jest wymiana części przewodów. Są one na granicy wytrzymałości co potwierdzają przeprowadzone badania. W zakresie instalacji wodociągowej – planowana jest wymiana części rur wraz z wymianą zaworów zwrotnych i kulowych, wymiana filtrów na pompach tłoczących wodę do dysz, wymiana i poprawa zamontowania pompy odwadniającej w komorze technicznej.

W zakresie instalacji kanalizacyjnej – planowana jest wymiana części przewodów kanalizacyjnych ze względu na zużycie materiału a także opuszczenie pompy awaryjnej poniżej posadzki. Ponadto planowane jest uszczelnienie niecki fontanny, wymiana części płyt granitowych oraz modernizacja sterowania fontanny. Po wykonaniu prac parametry powinny być jak najbardziej zbliżone do poziomu z roku 1998.

Prace remontowe są także planowane na innych fontannach. Będą dotyczyły głównie materiałów eksploatacyjnych – wymiania rur, dysz oraz remoncie automatyki czy polerowaniu krat.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments