Zmiana organizacji ruchu w al. Piłsudskiego

objazdW związku z budową wiaduktu kolejowego w Płocku (odcinek drogi krajowej DK60) w al. Piłsudskiego w środę 13 listopada 2013 roku od godziny 9.00 zostanie wprowadzony kolejny etap czasowej organizacji ruchu, która będzie obowiązywać aż do maja 2014 roku.

W okresie 13.11.2013 do maja 2014 r. nastąpi całkowite wyłączenie z ruchu północnej jezdni al. Piłsudskiego (DK60 kierunek do centrum). Ruch pojazdów zostanie poprowadzony dwukierunkowo po południowej jezdni al. Piłsudskiego. Na drodze tej znajdują się trzy pasy ruchu. Dwa będą służyć pojazdom poruszającym się w kierunku Warszawy, jeden bedzie przeznaczony dla samochodów jadących w kierunku centrum miasta. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać na odcinku al. Piłsudskiego od biurowca Zakładu Energetycznego do nawrotki znajdującej się po drugiej stronie torów przy przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną przy ul. Gierzyńskiego.

Informacje dla kierowców związane ze zmianą organizacji ruchu

Pojazdy poruszające się od strony Warszawy po przejechaniu przez Rondo Wojska Polskiego czeka zmiana kierunków jazdy na poszczególnych pasach ruchu. Prawy skrajny pas w połowie odcinka ulicy pomiędzy rondem, a ul. Graniczną będzie wyznaczony wyłącznie jako prawoskręt w ulicę Graniczną. Z pozostałych pasów – środkowego i lewego – będzie możliwa jazda na wprost w al. Piłsudskiego oraz skręt w lewo w ulicę Wyszogrodzką.

Zostaje wprowadzony całkowity zakaz ruchu dla pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t w kierunku na wprost na skrzyżowaniu Wyszogrodzka – Piłsudskiego – Graniczna. Objazd dla pojazdów ciężarowych poprowadzony będzie ulicami Graniczną i Pasternakiewicza do ul. Otolińskiej.

W celu zminimalizowania powstałych utrudnień w godzinach rannych wydłużone zostaną cykle światła zielonego w kierunku do centrum na skrzyżowaniach ulic Wyszogrodzka – Piłsudskiego – Graniczna oraz na skrzyżowaniu Wyszogrodzka – Spółdzielcza – Południowa.

Zalecane objazdy wyłącznie dla pojazdów osobowych do 3,5 t jadących do centrum miasta:

– dla jadących ze Słupna, osiedli Borowiczki i Imielnica zaleca się objazd ulicami: Harcerska – Korczaka – Grabówka – Południowa /Słoneczna/ – Wyszogrodzka,
– dla jadących z osiedla Podolszyce Północ zaleca się objazd ulicami: Żyzna – droga wojewódzka DW567 – Otolińska,
– dla jadących z osiedla Podolszyce Południe zaleca się objazd ulicami: Gościniec – Grabówka – Południowa /Słoneczna/.
– dla jadących z osiedli wcześniej wymienionych, którzy nie skorzystali z wcześniejszych objazdów zaleca się skorzystanie z objazdu: Trasa ks. Jerzego Popiełuszki – Dobrzykowska – Kolejowa – Mostem im. Legionów Piłsudskiego – , Mostowa – Kilińskiego,
– dla jadących, którzy nie skorzystali z wcześniej wymienionych objazdów zaleca się objazd ulicą Graniczną lub alternatywnie ulica Wyszogrodzka tzw. “‘starą”.

Zalecany objazd dla ruchu tranzytowego i dla pojazdów powyżej 16 t jadących drogą krajową DK60

Zalecany objazd trasą: Płock – drogą krajową DK62 do Wyszogrodu – droga krajową DK50 do Płońska – drogą krajową DK10 do Góry – drogą krajową DK10 do Drobina (DK60).

Informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej związane ze zmianą organizacji ruchu:

Informujemy, że z użytku zostaną wyłączone dwa przystanki autobusowe: „Dobrowolskiego” oraz „Piaska” w kierunku centrum miasta. W zamian za przystanek „Piaska” powstanie tymczasowy przystanek zlokalizowany przy wjeździe z ul. Gierzyńskiego w al. Piłsudskiego. Pasażerowie dotychczas korzystający z przystanku „Dobrowolskiego” mogą korzystać z przystanku „Graniczna”.

W trakcie prowadzenia robót nie przewiduje się możliwości przejścia dla pieszych na obszarze robót. Ze względu na prowadzenie robót w głębokich wykopach teren budowy będzie na całej długości zabezpieczony i wygrodzony. Zapewnienie dojść pieszych będzie dostosowane przez Wykonawcę do zakresu i technologii prowadzonych robót.

Ważne informacje dotyczące dodatkowych przejściowych zmian w organizacji ruchu i ruchu kolejowego

W dniach 13-23 listopada 2013 r. dojdzie do zamknięcia ruchu kolejowego między stacją Płock a Płock Radziwie. Ruch pasażerski pociągów zastąpi tymczasowa komunikacja autobusowa. W okresie zamknięć torowych związanych z przesłoną przeciwfiltracyjną, wykonywaniem pali, ścianek szczelnych i montażem konstrukcji odciążających prace będą prowadzone w systemie 24h, co będzie wiązało się z bardzo dużymi utrudnieniami dla okolicznych mieszkańców. W czasie tych prac planowany jest również montaż tymczasowych podpór sieci trakcyjnej i przełożenie sieci SRK (szlabany).

Uwaga! W dniach 13-23 listopada 2013 r. wprowadzone zostanie dodatkowo zawężenie z dwóch do jednego pasa ruchu na jezdni południowej (w kierunku do Warszawy) w stosunku do ograniczeń o których informowaliśmy powyżej.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.

Zalecany objazd dla ruchu tranzytowego i dla pojazdów powyżej 16 t jadących drogą krajową DK60.

objazd2

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments