Budowa wiaduktu w Al. Piłsudskiego – organizacja ruchu w październiku

wiaduktInformujemy o planach prac w rejonie budowy wiaduktu kolejowego w październiku. W związku z pracami dojdzie do zmian w organizacji ruchu w rejonie al. Piłsudskiego.

Plan prac w al. Piłsudskiego po 10 października zakłada budowę kładki i uruchomienie wejścia do pawilonów handlowych od strony jezdni południowej (kierunek do Warszawy). Po uruchomieniu tego wejścia rozpocznie się rozbiórka chodników (około 18 października) wzdłuż jezdni południowej. Rozpocznie się także przebudowa sieci telekomunikacyjnych i sieci energetycznych.

Na środę 9 października zaplanowano rozpoczęcie budowy komory startowej dla wykonania przecisków dla sieci c.o. i wodociągu pod jednią południową. Do końca października będą trwały transporty i dostawy konstrukcji technologicznych w obrębie budowy.

Uwaga! W dniach 12-13 października planowana jest dostawa na plac budowy mostów kolejowych. W tym czasie odbędzie się przejazd pojazdów nienormatywnych i nadgabarytowych. Od połowy października rozpocznie się uzbrajanie konstrukcji tymczasowych wiaduktu oraz będą trwały dalsze prace branżowe w sieci telekomunikacyjnej i sieciach energetycznych. W tym czasie będą także prowadzone prace geodezyjne pod konstrukcję wiaduktu. Po 20 października rozpocznie się przesadzanie drzew w rejonie placu budowy.

Do końca miesiąca października nie jest planowane całkowite zamykanie jezdni w al. Piłsudskiego. Ze względu na prace w rejonie przejazdu kolejowego od 10 października może dochodzić do utrudnień, głównie w ruchu pieszych (demontaż chodników, przeniesienie przystanków autobusowych). Zmiany w organizacji ruchu pojazdów przewidują jedynie ograniczenia prędkości i zwężenia jezdni. Okresowo może dochodzić do czasowych wygrodzeń pojedynczych pasów ruchu al. Piłsudskiego w rejonie placu budowy. Zostaną także wybudowane odcinki dróg technicznych pomiędzy jezdnią północną i południową al. Piłsudskiego, po których będzie odbywał się ruch od listopada. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Informujemy, że całkowite zamkniecie jezdni północnej (kierunek do centrum) i skierowanie ruchu na objazd drogą techniczną jest planowane około 5 listopada. W dniach 15-22 listopada planowane jest natomiast całkowite zamknięcie linii kolejowej. O szczegółach w zmianach organizacji ruchu i komunikacji zastępczej dla pasażerów kolei będziemy informować w odrębnych komunikatach.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments