Nowy parking na Winiarach gotowy

parkingNa osiedlu Winiary został wybudowany pierwszy z dwóch parkingów na prawie 70 miejsc postojowych. Docelowo w 2014 r. na dwóch parkingach przy ul. Medycznej powstanie ponad 250 nowych miejsc postojowych.

Inwestycja związana z budowa parkingów na osiedlu Winiary jest realizowana w dwóch etapach. W pierwszym etapie powstał parking po południowej stronie ul. Medycznej w rejonie przystanku, z którego autobusy KM odjeżdżają w kierunku centrum. Na tym parkingu mieści się 67 samochodów. Parkingi jest wykonany z kostki betonowej, posiada odwodnienie oraz oświetlenie.

W drugim etapie, który ma być zrealizowany wiosną 2014 roku, do użytku zostanie oddany parking po północnej stronie ul. Medycznej, w rejonie przystanku końcowego autobusów KM. Projekt przewiduje na tym parkingu aż 187 miejsc postojowych. Także drugi, duży parking będzie posiadał nawierzchnię z kostki betonowej. Miejsca postojowe będą miały odwodnienie i zostaną oświetlenie.

Dzięki inwestycji, którą w imieniu Miasta Płocka realizuje Wydział Inwestycji i Remontów do wiosny przyszłego roku powstaną łącznie 254 bezpłatne miejsca postojowe, które całkowicie powinny rozwiązać problem parkowania w rejonie Szpitala Wojewódzkiego na Winiarach.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments