Blisko 120 nowych miejsc parkingowych w centrum miasta

Do końca roku w centrum Płocka zostanie udostępnionych dla mieszkańców 117 nowych miejsc parkingowych.

 W listopadzie zostanie oddany parking na 60 miejsc przy ul. 3 Maja. W grudniu kolejny parking na 57 miejsc przy ul. Kościuszki.

Jeszcze w listopadzie zakończy się procedura odbioru parkingu przy ul. 3 Maja przez wszystkie uprawnione służby. To inwestycja zrealizowana przez Wydział Inwestycji i Remontów. Nowy parking posiada 60 miejsc parkingowych, w tym 6 dla osób niepełnosprawnych. Parking między biurowcami przy ul. 3 Maja tzw. „Lipskami” jest wykonany z płyt ażurowych i wyposażony w szlaban. Zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta nowy parking będzie ogólnodostępny. Parking wybudowała firma budowlana Edbud z Płocka. Koszt inwestycji 382 818,63 zł brutto.

Do 21 grudnia są natomiast zaplanowane prace związane z budową nowego parkingu przy ul. Kościuszki. Będzie posiadał 57 miejsc postojowych. Zadanie realizuje spółka Inwestycje Miejskie. Prace budowlane startują już w piątek 2 listopada.

Nowy parking także będzie wykonany z płyt ażurowych. Powstanie budynek stróżówki, instalacje wodno-kanalizacyjne i elektryczne oraz monitoring. W związku z budową zjazdu od ul. Kościuszki konieczne jest wyburzenie obiektów kolidujących z budowanym parkingiem. W trakcie prac będzie zapewniony nadzór archeologiczny nad robotami ziemnymi ze względu na lokalizację na terenie Starówki.

W związku z rozpoczęciem prac od piątku 2 listopada zostanie wprowadzona czasowa organizacją ruchu w obrębie ul. Kościuszki. Na czas wyburzania dojdzie do zwężenia jezdni. Na czas realizacji inwestycji będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się na ul. Kościuszki w pobliżu placu budowy. Ulica będzie przejezdna, lecz okresowo mogą występować utrudnienia w ruchu. Wykonawcą zadania jest Firma Remontowo-Budowlana Lipowski s.j. z Płocka. Koszt inwestycji to 677 730 zł brutto.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments