Polish Hip-Hop Festival 2015

phhf_1Znamy już pierwszych wykonawców, którzy wystąpią  podczas tegorocznej edycji Polish Hip-Hop Festival.

Jednym z najmocniejszych punktów programu będzie występ słowackiego zespołu Kontrafakt, który ogromną popularność w europie zawdzięcza singlowi „JBMNT” z płyty “Navždy”, odtworzonemu w serwisie YouTube blisko 8 milionów razy. Polscy słuchacze mogą pamiętać zespół ze wspólnych utworów z warszawską grupą WWO. Koncert na Polish Hip-Hop Festival Płock 2015 będzie pierwszym występem Słowaków w pełnym składzie w Polsce.

Równie mocnym punktem programu będzie koncert holenderskiego zespołu Dope D.O.D. pochodzącego z miejscowości Groningen. W skład zespołu  wchodzą: Jay Reaper, Skits Vicious, Dopey Rotten i producent Peter Songolo oraz DJ Dr. Diggles. Znakiem rozpoznawczym twórczości Dope D.O.D. jest niepowtarzalny wizerunek, bity z pogranicza dubstep’u, hip-hopu, grime’u, mocne, brutalne teksty oraz niesamowita energia sceniczna.

Na uwagę zasługują również reprezentanci polskiej sceny hip-hopowej. Wśród zakontraktowanych artystów pojawią się legendy sceny polskiej takie jak MOR W.A. czy K.A.S.T.A. SQUAD, których twórczości fanom tej muzyki przedstawiać nie trzeba. Oprócz nich na scenie zobaczymy równieżdonGURALesko i łódzki duet Dwa Sławy, którego najnowsza płyta zbiera pochlebne recenzje krytyków. Wśród artystów, którzy pojawia się w Płocku na przełomie lipca i sierpnia nie mogło zabraknąć Kubana.Jego naturalny luz i leniwe flow tworzy niesamowity koncertowy klimat. Zdecydowanie równie mocnym punktem będzie  występ duetu PRO8L3M tworzonego przez Oskara i Steeza, gwarantujących sceniczną oryginalność, bezkompromisowość, charyzmę i wyjątkową zabawę formą. Do grona dotychczasowych prowadzących w tym roku dołączy również Waldemar Wall-e Kasta, popularny announcer Federacji KSW i ceniony weteran polskiej sceny hip-hopowej.

Oprócz wydarzeń stricte muzycznych odbędzie się kolejna akcja „Dzień dawcy szpiku” z fundacją DKMS Polska, która po sukcesie znalezienia dawcy komórek macierzystych dla chorego na białaczkę 9-letniego chłopca z Niemiec na stałe wpisała się w program festiwalu. Podczas trzeciej edycji Polish Hip-Hop Festival, organizatorzy inicjują również akcję „Daj piątaka dla dzieciaka”. Jej celem jest zbiórka funduszy na rzecz wychowanków polskich domów dziecka.

 

Link: https://www.facebook.com/DajPiatakaDlaDzieciaka

 

W tym roku organizatorzy spodziewają się ponad pięciotysięcznej publiczności. Wszyscy posiadacze biletów na wydarzenie będą mogli skorzystać z bezpłatnego pola namiotowego. Na terenie festiwalu zostanie także udostępnione darmowe WiFi.  Tegoroczna edycja festiwalu została objęta Patronatem Honorowym Narodowego Centrum Kultury.

Polish Hip-Hop Festival, 31 lipca -1 sierpnia, Płock, plaża nad Wisłą,

karnety: 50 zł w przedsprzedaży (do 16 maja),  55 zł (od 17 maja) i 60 zł (od 18 czerwca).

 

https://www.biletomat.pl/festiwale/polish-hip-hop-festival-plock-2015-2092/

 

Stacjonarna sprzedaż biletów w kasie Płockiego Ośrodka kultury i Sztuki w Płocku, ul. Tumska 9A, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.00.

Skomentuj

comments