Festiwal Wolontariatu 2012

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, dlatego właśnie tego dnia Płocki Wolontariat UMP organizuje Festiwal.

 Od samego rana aż do wieczrora miasto będzie tętniło żółtym kolorem koszulek, będących od lat wizytówką wolontariuszy. Od 9.00 – 17.00 w sklepach Carrefour, Kaufland, Biedronka ul. Tysiąclecia 11, POLOmarket ul. Tysiąclecia 14 będzie można spotkać wolontariuszy zbierających żywność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Na ul. Tumskiej, ul. Spacerowej, ul. Roguckiego, na Nowym i Starym Rynku wolontariusze będą obdarowywać naklejkami przypominającymi o życzliwości, bezinteresowności oraz ulotkami promującymi nową akcję „Pomocownia” Płockiego Wolontariatu UMP.

W siedzibie Płockiego Wolontariatu UMP na ul. Tumskiej 9 od 9.00 wolontariusze zapraszają na kawę, herbatę i do wspólnej pracy nad łańcuszkiem bożonarodzeniowym, który w prezencie otrzyma Ratusz.

Wolontariusze będą również gościć w DPS-ie, gdzie razem z mieszkańcami zaintonują kolędy oraz wspólnie wykonają „drugą część” łańcuszka, który zawiśnie na choince gospodarzy.

W ramach projektu „Bajkowy hejnał” wolontariusze od września w każdą środę czytają dzieciom bajki na Starym Rynku w restauracji „Estera”, bądź w przedszkolach. Tym razem zaproszą prezydenta Płocka, Andrzeja Nowakowskiego do wspólnego czytania małym słuchaczom z grupy integracyjnej w Przedszkolu nr 3.

W siedzibie Płockiego Wolontariatu będzie również wydawana karma zgromadzona przez wolontariuszy w szkołach. Otrzymają ją podopieczni ”Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami”.

Tego dnia wolontariusze działają nie tylko na rzecz potrzebujących osób i zwierząt. Zatroszczą się również o Wisłę, stąd pojawią się na nabrzeżu, by je oczyścić przed przyjściem zimy.

5 GRUDNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA
PŁOCK FESTIWAL WOLONTARIATU 2012

9.00-11.00 sprzątanie nabrzeża Wisły,
9.00-17.00 Carrefour, Kaufland, Biedronka ul. Tysiąclecia 11, POLOmarket ul. Tysiąclecia 14 zbiórka żywności na rzecz osób niepełnosprawnych,
9.00-17.00 ul. Tumska, ul. Spacerowa, ul. Roguckiego, pl. Nowy Rynek, pl. Stary Rynek roznoszenie ulotek i naklejek Płockiego Wolontariatu UMP,
9.00-17.00 ul. Tumska 9, Płocki Wolontariat UMP, tworzenie bożonarodzeniowego łańcuszka, który zawiśnie na choince w Ratuszu,
10.00-11.00 ul. Krótka 6A, DPS, wspólne kolędowanie i robienie łańcuszka bożonarodzeniowego, który ozdobi choinkę mieszkańców DPS.
12.00-13.00 ul. Tumska 9 Płocki Wolontariat UMP, wydawanie karmy dla podopiecznych „Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami”. Karma została zebrana przez wolontariuszy PW UMP w szkołach,
12.30-13.20 ul. Gałczyńskiego 7, Przedszkole nr 3 czytanie bajki dzieciom z grupy integracyjnej przez Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego oraz wolontariuszy.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments