Nie wyrzucaj do kosza wszystkiego jak leci. Zbieraj stare baterie i elektrośmieci!

W ramach akcji „Nie wyrzucaj do kosza wszystkiego jak leci.  Zbieraj stare baterie i elektrośmieci!” w sobotę, 15 września w Płocku będzie można przynieść na Plac Starego Rynku elektrośmieci, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie.

 Zbiórka odbywać się będzie w godzinach 10-17 w towarzystwie zbudowanego mini miasteczka edukacyjnego dla dzieci. Czekać w nim będzie kilka rodzajów puzzli i gier poświęconych elektrośmieciom. Najmłodsi będą mogli wspólnie z animatorkami ulepić z plasteliny Elektrorobota dbającego o środowisko naturalne.

Głównym organizatorem i inicjatorem akcji jest Europejska Platforma Recyklingu.

W zamian za oddany sprzęt i baterie będziemy rozdawać sadzonki pięknych, jesiennych wrzosów, a na dzieci czekają kolorowanki i książeczki, które w przyjazny sposób będą edukować o potrzebie odzysku i recyklingu.

Akcję koordynuje Fundacja Zielony Horyzont w partnerstwie z Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku.

Europejska Platforma Recyklingu zajmuje się odzyskiem i ponownym przetwarzaniem części, odpowiadającej udziałowi rynkowemu należących do niej firm – odpadów elektronicznych i elektrycznych, które co roku powstają w Polsce. Główne zadania ERP to przede wszystkim organizowanie i prowadzenie zbiórki oraz przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, inicjowanie edukacji ekologicznej.

Fundacja Zielony Horyzont zajmuje się edukacją na temat właściwego postępowania z elektrośmieciami i zużytymi bateriami. Fundacja prowadzi akcje edukacyjne i zbiórki w całej Polsce. W zeszłym roku, w ramach koordynowanych przez fundację akcji, wspólnie zebrano przeszło 423 ton elektrośmieci i 15 tony zużytych baterii, w których uczestniczyło prawie 14 000 osób.

Źródło: RCEE w Płocku

Skomentuj

comments