Wadliwe przejścia skorygowane

Miejski Zarząd Dróg koryguje wady w obrębie przejść dla pieszych. Trwają także systematyczne prace związane z bieżącym usuwaniem wyrw powstających w nawierzchniach ulic na terenie Płocka.

 

 

Miejski Zarząd Dróg skorygował wadliwie wytyczone przejścia dla pieszych przy ul. Kutrzeby i ul. Harcerskiej. W obu przypadkach przejścia prowadziły na trotuar zamiast na chodnik. Na początku stycznia MZD wykonał chodnik prowadzący do przejścia dla pieszych na ul. Kutrzeby. Dodatkowo została także przeprowadzona lustracja przejść dla pieszych na terenie Płocku, która wykazała, że nie było to jedyne wadliwie wykonane przejście. Podobne problemy z dostępem do przejścia dla pieszych jak na ul. Kutrzeby były jeszcze na ul. Harcerskiej i Osiedlowej. W pierwszym przypadku wada została usunięta. Do przejścia na ul. Harcerskiej został doprowadzony chodnik, skarpa utrudniająca dostęp została zniwelowana. Wykonano także schody ułatwiające zejście do przejścia. W przypadku ulicy Osiedlowej konieczne jest w pierwszej kolejności przygotowanie dokumentacji, w oparciu o którą bezzwłocznie zostaną wybudowane chodniki i dokonana korekta dwóch przejść dla pieszych.

W efekcie przeprowadzonej lustracji została udrożniona kratka ściekowa powodująca gromadzenie wody na przejściu dla pieszych w obrębie skrzyżowania Al. Jachowicza – Obrońców Westerplatte – Nowy Rynek. Dziś zakończą się prace na przejściu dla pieszych w ul. Wyszogrodzkiej na wysokości Galerii Mazovia, gdzie tworzyło się zastoisko wody utrudniając pieszym komunikację. Został także skorygowany łuk skrzyżowania ul. Wyszogrodzka – Stefana Batorego.

Od początku roku są prowadzone zintensyfikowane prace związane z usuwaniem wyrw w nawierzchniach ulic. Ubytki, które powstają ze względu na warunki atmosferyczne są usuwane w oparciu o informacje od inspektorów MZD, a także w oparciu o interwencje mieszkańców Płocka. Przypominamy, że informacje na temat dziur, wyrw i ubytków nawierzchni można zgłaszać do MZD telefonicznie pod numerem telefonu interwencyjnego 24 364-01-20 (w godzinach 7.30-15.30) lub przesłać e-mailem korzystając z formularza kontaktowego na stronie internetowej MZD.

Od początku roku MZD usuwał wyrwy na ulicach: Łukasiewicza, Jachowicza, Sienkiewicza, Kościuszki, Armii Krajowej, Piłsudskiego, Salezjańska, Jakubowskiego, Krótka, Otolińska, Jasna, Szpitalna, na moście im. Legionów marsz. J. Piłsudskiego i na Placu obrońców Warszawy. Zostało także naprawione pobocze oraz przyczółek przepustu w pasie drogowym ul. Wyszogrodzkiej w obrębie skrzyżowania z ul. Szlachecką.

Źródło: Konrad Kozłowski
Specjalista ds. informacji publicznej
Miejski Zarząd Dróg w Płocku

Skomentuj

comments