Od wtorku zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Piłsudskiego – Wyszogrodzka – Graniczna

Pełnomocnik Prezydenta ds. Strategicznych Inwestycji Drogowych informuje, że we wtorek 2 października ok. godz. 10.00  zacznie obowiązywać nowa, czasowa organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego – Wyszogrodzka – Graniczna.

 Wyłącznie dla pojazdów osobowych do 3,5t będzie możliwy przejazd nowym odcinkiem ulicy Granicznej (od al. J. Piłsudskiego do ul. Otolińskiej). Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności!

Częściowo otwarte dla ruchu zostanie skrzyżowanie ul. Piłsudskiego – Graniczna. Od 2 października będzie możliwy wjazd z al. Piłsudskiego w ul. Graniczną (prawoskręt) z kierunku: od Podolszyc do centrum i prawoskręt z ul. Granicznej w al. Piłsudskiego (przy salonie samochodowym). Wciąż nie będzie możliwy wjazd lewoskrętem w ul. Graniczną z al. Piłsudskiego z kierunku od centrum do Podolszyc. Do momentu zakończenia przebudowy skrzyżowania ze względów technicznych nie będzie także udostępniony dla ruchu nowo wybudowany lewoskręt z ul. Granicznej w Al. Piłsudskiego. Dla pojazdów skręcających w ul. Graniczną z kierunku od centrum do Podolszyc będzie obowiązywał objazd przez nawrót na rondzie Wojska Polskiego i dalej nowo oddanym prawoskrętem w al. Piłsudskiego do ul. Granicznej.

Od wtorku pojawią się także utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu Wyszogrodzka – Piłsudskiego w związku z pracami przy przebudowie tej części skrzyżowania. Prace będą prowadzone bez wyłączania tego odcinka dla ruchu pojazdów. Będzie możliwy prawoskręt z ul. Wyszogrodzkiej w al. Piłsudskiego i z al. Piłsudskiego w ul. Wyszogrodzką. Takie rozwiązanie pozwoli ograniczyć do minimum utrudnienia, oraz pozwoli na przejazd autobusom komunikacji miejskiej, które maja trasy w ciągu ul. Wyszogrodzkiej (od al. Kilińskiego do al. Piłsudskiego). Z uwagi na prowadzone prace drogowe może jednak dochodzić do ograniczenia przepustowości skrzyżowania w godzinach szczytu komunikacyjnego. W czasie prac będzie funkcjonowała tymczasowa sygnalizacja świetlna. W momencie wykonywania nowej nawierzchni jezdni konieczne będzie czasowe, weekendowe wyłączenie tego skrzyżowania dla ruchu. O dokładnym terminie poinformujemy.

Uwaga! Ulice Otolińska, Graniczna i Targowa wciąż są placem budowy i poza jezdnią trwają roboty drogowe związane z budową ścieżek rowerowych i chodników a także inne prace związane z realizacja inwestycji. Obowiązuje czasowa organizacja ruchu, ograniczenia prędkości i tonażu dla pojazdów ciężarowych. Na jezdni mogą znajdować się pracownicy i sprzęt budowlany. Może dochodzić do okresowych utrudnień w ruchu. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności!

Przypominamy, że w związku z zamknięciem skrzyżowania ulic Otolińska – Chopina i rozpoczęciem prac na ul. Otolińskiej na odcinku między ul. Chopina a al. J. Piłsudskiego obowiązuje czasowa organizacja ruchu w tej części miasta. Przywrócenie skrzyżowania Otolińska – Chopina dla ruchu jest planowane na 21 października 2012 r. Do tego czasu należy liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu pojazdów oraz autobusów Komunikacji Miejskiej.

Objazdy w Płocku do 21 października

Dla ruchu tranzytowego pojazdów powyżej 16t ruchu jadących w obu kierunkach drogą krajową nr 60 i drogą wojewódzką nr 567 przez Płock do dnia 21 października obowiązuje czasowa organizacja i objazdy: z węzła Drobin (skrzyżowanie dróg krajowych nr 10 i nr 60), drogą krajową nr 10 do Płońska, z węzła Płońsk drogą krajową nr 50 do węzła Wyszogród (skrzyżowanie dróg krajowych nr 50 i 62), z węzła Wyszogród drogą krajową nr 62 do węzła Płock (rondo Wojska Polskiego) i przez Most Solidarności drogami krajowymi nr 60 i 62 w kierunku na Kutno i Włocławek.

Wjazd i wyjazd pojazdów ciężarowych z zaopatrzeniem hurtowni i zakładów zlokalizowanych w okolicach ulic Otolińskiej i Targowej jest możliwy ulicą Targową od skrzyżowania z ul. Bielską, a także od ul. Otolińskiej i dalej w/z kierunku ronda S. Osieckiego.

Wjazd i wyjazd pojazdów ciężarowych z zaopatrzeniem hurtowni i zakładów zlokalizowanych przy ul. Granicznej będzie możliwy od skrzyżowania z ul. Otolińskiej, a także od al. Piłsudskiego (wyłącznie z kierunku od Podolszyc do centrum).

Wyłącznie dla samochodów osobowych do 3,5t w obu kierunkach ulicami Lachmana i Banacha jest wyznaczony objazd do ul. Otolińskiej, a następnie przez nowo wybudowane skrzyżowanie ulic Otolińska – Targowa ulicą Targową do ul. Bielskiej.

Wyłącznie dla samochodów osobowych do 3,5t będzie możliwy ruch w obu kierunkach ulicą Graniczną od ul. Otolińskiej do al. J. Piłsudskiego. Przestanie obowiązywać objazd drogą za hospicjum miejskim p.w. Św. U. Ledóchowskiej dla jadących od ul. Granicznej.

Wyłącznie dla obsługi ruchu lokalnego mieszkańców bloków i sklepów przy ul. Chopina (pojazdy osobowe i dostawcze do 3,5t) jest wprowadzony ruch dwukierunkowy na osiedlowym odcinku ul. Chopina (łącznik ul. Chopina i Otolińskiej za delikatesami) na czas zamknięcia skrzyżowania.

Wyłącznie dla obsługi ruchu lokalnego mieszkańców ulic Kołłątaja, Kopernika, Rozego jest wykonana tymczasowe drogi techniczne. Wjazd na osiedle jest możliwy wyłącznie od ul. Chopina.

Wjazd i wyjazd na stację benzynową Statoil i do restauracji KFC jest możliwy wyłącznie od al. J. Piłsudskiego tymczasową drogą techniczną.

Źródło: MZD Płock

Skomentuj

comments

One thought on “Od wtorku zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Piłsudskiego – Wyszogrodzka – Graniczna

  • 1 październik 2012 at 14:11
    Permalink

    UWAGA! Zmiana w podanych objazdach dla czasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. WYSZOGRODZKA – PIŁSUDSKIEGO – GRANICZNA

    W związku z dzisiejszą decyzją Pełnomocnika ds. transportu publicznego i inżynierii ruchu drogowego ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego została wprowadzona korekta do czasowej organizacji ruchu, która zacznie obowiązywać na skrzyżowaniu ulic Wyszogrodzka – Piłsudskiego – Graniczna od wtorku 2 października (godz. 10.00). Anonsowane otwarcie prawoskrętu z ul. Granicznej w al. Piłsudskiego (przy salonie samochodowym) nie będzie możliwe ze względów bezpieczeństwa ruchu drogowego. W związku z tym do momentu zakończenia przebudowy skrzyżowania zostaje utrzymany dotychczasowy objazd dla pojazdów jadących ulicą Graniczną do al. Piłsudskiego drogą za hospicjum im Urszuli Ledóchowskiej.

    MZD Płock

Comment are closed.