Remont ul. Sienkiewicza i ul. Kolegialnej

W maju rozpocznie się remont ul. Sienkiewicza, w czerwcu remont ul. Kolegialnej. Swoje prace w pierwszej kolejności wykonają Fortum i Wodociągi.

 Następnie zostanie wymieniona nawierzchnia na obu ulicach przez MZD. Remont ul. Sienkiewicza jest planowany od 12 maja do 3 czerwca. W ciągu około 3 tygodni Fortum i Wodociągi wykonają roboty związane z własną infrastrukturą podziemną. Następnie w ramach napraw weekendowych (od piątku do poniedziałku) MZD wykona nawierzchnie asfaltową na ul. Sienkiewicza na odcinku od Al. Kilińskiego do ul. Nowowiejskiego.

Remont ul. Kolegialnej rozpocznie się bezpośrednio po zakończeniu remontu ul. Sienkiewicza. Jest zaplanowany od 4 czerwca do 8 lipca. W pierwszej kolejności Fortum i Wodociągi będą wykonywać roboty związane z własną infrastrukturą podziemną na ul. Kolegialnej od ul. Tumskiej do 1-go Maja i od ul. Gradowskiego do Al. Kilińskiego. Następnie MZD wymieni nawierzchnię jezdni na odcinku od ul. Tumskiej do Al. Kilińskiego. Podane terminy są wstępne i mogą ulec zmianie. MZD będzie na bieżąco informować o szczegółach związanych z remontem obu ulic.

Dzięki współpracy gestorów z MZD, którzy przekażą odpowiednio: około 690 tys. brutto Fortum i prawie 260 tys. brutto Wodociągi, uda się wyremontować ulicę Kolegialną, której nie było w tegorocznych planach remontowych MZD.

Dobrą wiadomością dla mieszkańców tej części Płocka jest także to, że nowa nawierzchnia będzie wykonana z cichszego asfaltu (mieszanka SMA8), co znacznie obniży poziom hałasu. Badania poziomu hałasu zostaną przeprowadzone przed i po remoncie, co pozwoli precyzyjnie określić jaki poziom hałasu udało się zniwelować.

Ze względu na zakres prac związanych z infrastrukturą podziemną prace będą prowadzone w sumie przez okres około dwóch miesięcy. Niestety będzie się to wiązało z poważnymi utrudnieniami w ruchu w tej części miasta. Etapowe wyłączenie z ruchu najpierw ulicy Sienkiewicza, a później ul. Kolegialnej i tak wymusi zmianę tras wielu autobusów Komunikacji Miejskiej. W czasie prac zarówno na ul. Sienkiewicza i ul. Kolegialnej nie będzie wprowadzany ruch dwukierunkowy ze względów bezpieczeństwa.

W imieniu MZD, Fortum i Wodociągów przepraszamy mieszkańców Płocka za utrudnienia komunikacyjne, których niestety nie da się uniknąć.

Źródło: MZD Płock

Skomentuj

comments