Wznowiono prace na skrzyżowaniach na Podolszycach (wschód)

Miejski Zarząd Dróg informuje, że wznowiono prace związane z przebudową skrzyżowań na Podolszycach, które zostały zawieszone w grudniu, ze względu na warunki atmosferyczne.

 Drogowcy apelują do kierowców o stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu i zachowanie szczególnej ostrożności na skrzyżowaniach.

W związku z pracami należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu w obrębie przebudowywanych skrzyżowań na Podolszycach (strona wschodnia) w pobliżu galerii Wisła i CH Panorama. Apelujemy do kierowców o stosowanie się do czasowej organizacji ruchu i znaków drogowych. Mimo, że tarcze skrzyżowań są frezowane po okręgu, to zgodnie z obowiązującą organizacją ruchu cały czas mamy do czynienia z klasycznym skrzyżowaniem, a nie ze skrzyżowaniem, na którym obowiązuje już ruch okrężny (rondo).

Przypominamy – do końca kwietnia powstaną w tej części Podolszyc dwa nowe ronda, pas do zawracania oraz będzie poprawiona geometria skrzyżowania ulic Wyszogrodzka – Armii Krajowej – Jana Pawła II przy galerii Wisła.

Nowe ronda powstają na obecnie istniejących skrzyżowaniach ulic Jana Pawła II – Czwartaków (przy galerii Wisła) i skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej – Sikorskiego – Batalionu Parasol (przy CH Panorama). Został już także przebudowany niewielki odcinek ul. Wyszogrodzkiej tak, aby wybudować jezdnię do zawracania na wschodnim wlocie ulicy. Obecnie pozostała do wykonania nawierzchnia jezdni na przebudowanych odcinkach.

Drogowcy przystąpili do intensywnych prac związanych z budową ronda przy galerii Wisła. Już została sfrezowana nawierzchnia jezdni na tarczy skrzyżowania. Rondo w tym miejscu będzie miało średnicę 41 m. Powstanie wyspa środkowa o średnicy 19 m otoczona jednometrowym pierścieniem. Szerokość jezdni będzie miała 10 m.

Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się także prace związane z budową drugiego ronda, które powstaje na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej – Sikorskiego – Batalionu Parasol. Będzie ono nieco mniejsze. Jego średnica będzie miała 30 m, a szerokość jezdni to 7,5 m. Powstanie także przejezdna wyspa środkowa o średnicy 15 m.

Zakres zmian na ul. Wyszogrodzkiej dotyczy przebudowy odcinka 122+418km do 122+778km. Oprócz korekty geometrii skrzyżowania ulic Wyszogrodzka – Armii Krajowej – Jana Pawła II w zakresie lewo- i prawoskrętów zostanie wybudowana jezdnia do zawracania na wschodnim wlocie ul. Wyszogrodzkiej o szerokości 10 m, promieniach 5,5 i 11,5 m wraz z korektą lewoskrętu.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments