Od poniedziałku utrudnienia w ruchu na Trasie Popiełuszki i na Międzytorzu

Miejski Zarząd Dróg przypomina, że od dzisiaj tzn. 13 sierpnia rozpoczną się prace drogowe związane z remontem nawierzchni jezdni i chodników na ulicach W. Lachmana i S. Banacha na osiedlu Międzytorze.

 Zostanie także przygotowana nawierzchnia pod budowę drugiej wagi preselekcyjnego ważenia pojazdów na Trasie Księdza J. Popiełuszki na pasie w kierunku do centrum Płocka. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Płock.

Firma PRD poinformowała, że w poniedziałek 13 sierpnia od godz. 7.00 rozpocznie prace na Trasie księdza J. Popiełuszki między rondem 19pp Odsieczy Lwowa a Mostem Solidarności w kierunku do Płocka. Zostanie przygotowana nawierzchnia jezdni pod montaż wagi preselekcyjnego ważenia pojazdów. Roboty drogowe w tym miejscu są planowane przez dwa dni, choć wykonawca nie wyklucza, że uda się zakończyć prace w ciągu jednego dnia. W tym czasie należy liczyć się ze znacznymi utrudnieniami w ruchu. Zakres robót obejmuje frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej (1620m2), skropienie istniejącej nawierzchni bitumicznej emulsją asfaltową oraz ułożenie nawierzchni warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego o podwyższonej odporności na koleinowanie o kategorii ruchu KR5 o grubości 5 cm po zagęszczeniu. Druga waga preselekcyjnego ważenia pojazdów będzie funkcjonować na pasie wjazdowym do centrum Płocka, kontrolując parametry pojazdów (dopuszczalną masę całkowitą, naciski na wszystkie osie, prędkość) poruszających się drogą krajową 60 i 62.

Według informacji wykonawcy od poniedziałku 13 sierpnia zacznie także obowiązywać czasowa organizacja ruchu w rejonie ulic Lachmana i Banacha. W poniedziałek na ul. Lachmana i Banacha rozpoczną się właściwe prace związane z odnawianiem nawierzchni jezdni. Konieczne będzie usunięcie samochodów z zatok i miejsc parkingowych! W dniach 13-16 sierpnia firma PRD Płock sfrezuje istniejącą nawierzchnię jezdni na obu ulicach. Następnie w dniach 17-22 sierpnia przeprowadzi regulację studni, zaworów i krat kanalizacyjnych. W dniach 23-28 sierpnia zostaną wykonane roboty bitumiczne na jezdni ulicy Lachmana na odcinku od ul. Chopina do ul. Banacha oraz odcinku wokół bloków mieszkalnych (970 metrów bieżących, ponad 8300m2 powierzchni). Zostanie ułożona nowa nawierzchnia – warstwa ścieralna z betonu asfaltowego o grubości 5 cm. Ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego na ul. Banacha jest zaplanowane na weekend 7-11 września (ponad 300 mb, blisko 3500m2 powierzchni).

W dniach 13-16 sierpnia będą także trwały prace związane z budową i remontem chodników na ul. Lachmana. Prace związane z remontem i budową chodników na ul. Banacha są zaplanowane w okresie od 28 sierpnia do 14 września.

Miejski Zarząd Dróg zobowiązał wykonawcę, aby w porozumieniu z MSM z wyprzedzeniem informował mieszkańców osiedla Międzytorze o terminach robót na poszczególnych odcinakach i związanych z tym utrudnianiach komunikacyjnych oraz o konieczności usunięcia samochodów, umieszczając na klatkach bloków stosowne ogłoszenia.

Apelujemy do mieszkańców ul. Lachmana i Banacha a także do pracowników firm zlokalizowanych przy obu ulicach o stosowanie się do komunikatów wykonawcy, usuwanie samochodów z miejsc parkingowych i zatok postojowych na czas remontu. Przepraszamy za niedogodności i utrudnienia w ruchu.

Źródło: MZD Płock

Skomentuj

comments