Od czwartku 12 września asfaltowanie al. Jachowicza

objazdyInformujemy, że w dniach 12-16 września zaplanowane są prace drogowe związane z wykonaniem warstwy ścieralnej asfaltu w Al. Jachowicza (odcinek drogi krajowej DK 60).

W czasie prac rotacyjnie będą wyłączane z ruchu poszczególne pasy ruchu na jezdniach w obu kierunkach.

Od czwartku 12 lipca do poniedziałku 16 lipca w Al. Jachowicza w rejonie skrzyżowań:
– Jachowicza – Bielska – Kobylińskiego
– Jachowicza – Obrońców Westerplatte – Nowy Rynek
będą trwały intensywne prace drogowe związane ze wzmocnieniem jezdni specjalnymi siatkami i wykonaniem warstwy ścieralnej asfaltu. Ruch pojazdów będzie odbywał się Al. Jachowicza po jednym pasie jezdni (okresowe, rotacyjne zwężenia) dla każdego kierunku. Czasowo nie będzie natomiast możliwy wjazd i wyjazd z bocznych ulic: Bielskiej, Nowy Rynek, Obrońców Westerplatte.

Z uwagi na II Półmaraton Dwóch Mostów roboty drogowe nie będą prowadzone w niedzielę 15 września. W przypadku opadów deszczu harmonogram prac oraz termin zakończenia robót ulegnie zmianie.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do czasowej organizacji ruchu, która będzie obowiązywać w czasie robót drogowych w dniach 12-16 września.

Objazdy w centrum w czwartek 12 września

Z powodu zamknięcia dla ruchu wewnętrznych pasów al. Jachowicza na skrzyżowaniu z ul. Obrońców Westerplatte na czas remontu nawierzchni w czwartek 12 września br. autobusy linii 14 w stronę Podolszyc ominą przystanek Jachowicza (teatr) pod hotelem Petropol, zatrzymają się na przystanku Jachowicza (młyn) w al. Kobylińskiego przed skrzyżowaniem z ul. Bielską; autobusy zmierzające na dworzec al. Jachowicza z kierunków północnego, zachodniego i południowego ominą przystanek Jachowicza (teatr) pod hotelem Petropol i zatrzymają się dopiero na dworcu. Z powodu objazdów na wszystkich liniach może dochodzić do opóźnień w kursowaniu autobusów. Poniżej szczegółowy wykaz tras objazdowych dla poszczególnych linii.

Autobusy linii 1, 6, 9:

• w stronę Jachowicza ominą przystanek pod hotelem Petropol, od przystanku Obr. Westerplatte przejadą bezpośrednio na dworzec Jachowicza;

• w stronę Zalesia / Starych Proboszczewic / Bielska trasa bez zmian.

Autobusy linii 5, 16:

• w stronę Jachowicza ominą przystanek pod hotelem Petropol, od przystanku Rembielińskiego przejadą bezpośrednio na dworzec Jachowicza;

• w stronę Murzynowa / Starych Proboszczewic trasa bez zmian.

Autobusy linii 8, 13, 15, 21:

• w stronę Jachowicza ominą przystanek pod hotelem Petropol, od przystanku Jachowicza (Bielska) na ul. Bielskiej (przy poczcie głównej) przejadą bezpośrednio na dworzec Jachowicza;

• w stronę Nowego Duninowa / Gąbina / Grabiny trasa bez zmian.

Autobusy linii 11, 17, 18, 23:

• w stronę Jachowicza ominą przystanek pod hotelem Petropol, od przystanku Skłodowskiej przejadą bezpośrednio na dworzec Jachowicza;

• w stronę Dziarnowa / Brudzenia Dużego / Wyszyny / Brwilna trasa bez zmian.

Autobusy linii 14:

• w stronę Podolszyc zatrzymają się na przystanku Jachowicza (młyn) w al. Kobylińskiego przed skrzyżowaniem z ul. Bielską, ominą przystanek pod hotelem Petropol;

• w stronę Winiar trasa bez zmian.

Autobusy linii 29, 35 na kursach z Cm. Komunalnego lub Orlenu do Jachowicza z przystanku Hermana przejadą bezpośrednio na dworzec Jachowicza, ominą przystanek pod hotelem Petropol.

Autobusy pozostałych linii w centrum kursować będą na trasach stałych.

Zmiana obsługi przystanków w czasie objazdów:

• Jachowicza (teatr) w stronę Podolszyc – bez obsługi autobusami linii 14, w stronę Podolszyc odjeżdżać będą z przystanku Jachowicza (młyn) w al. Kobylińskiego przed skrzyżowaniem z ul. Bielską.

Na piątek 13 września planowane jest zamknięcie dla ruchu wyjazdu z Nowego Rynku w al. Jachowicza – wszystkie autobusy w centrum kursować będą na trasach stałych, dochodzić jednak będzie do opóźnień w kursowaniu. Na sobotę 14 września planowane jest zamknięcie dla ruchu wyjazdu z ul. Obrońców Westerplatte w al. Jachowicza oraz wjazdu i wyjazdu na dworzec autobusowy przy al. Jachowicza – o trasach objazdowych obowiązujących tego dnia poinformujemy w oddzielnym komunikacie.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments