Nowe sekundniki

Miejski Zarząd Dróg zainstalował kolejne sekundniki na płockich skrzyżowaniach.

 Sygnalizatory pokazujące czas pozostały do zmiany świateł pojawiły się na skrzyżowaniach: Kobylińskiego – Łukasiewicza, Bielska – Kobylińskiego – Jachowicza, Jachowicza – Obrońców Westerplatte – Nowy Rynek.

Nowe rozwiązanie komunikacyjne pojawiło się także na przejściu dla pieszych w al. J. Piłsudskiego w okolicach dawnego budynku Cotex-u. Na przejściu dla pieszych zostały zainstalowane urządzenia, które na zasadzie video detekcji sterują włączaniem zielonego światła dla pieszych w zależności od natężenia ruchu pojazdów. To rozwiązanie ma na celu nie tylko poprawić bezpieczeństwo ale także wpłynąć na płynność ruchu pojazdów.

Informujemy także, że ze względów technicznych nie będzie sekundników na skrzyżowaniach Chopina – Otolińska oraz Otolińska – Graniczna – Targowa. Jest to związane z zastosowaniem detekcji pojazdów przez zainstalowanie pętli indukcyjnych w jezdni, za pomocą których odbywa się sterowanie cyklami świateł na poszczególnych kierunkach ruchu w obrębie tych skrzyżowań.

Przypominamy, że modernizacja skrzyżowań wraz z sekundnikami zwyciężyły w kategorii GOSPODARKA w plebiscycie Tygodnika Płockiego „Z Tumskiego Wzgórza” – wydarzenie roku 2011”.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments