Wandale zniszczyli sześćdziesiąt drzew

W nocy z piątku na sobotę wandale zniszczyli sześćdziesiąt młodych lip na ul. Kutnowskiej w Płocku.

 Wstępnie straty są szacowane na 35.000 zł. Miejski Zarząd Dróg zawiadomił organy ścigania o popełnieniu przestępstwa.

Do bezprecedensowego aktu wandalizmu, w wyniku którego zostało połamanych sześćdziesiąt młodych drzew, doszło w nocy z piątku na sobotę 29/30 czerwca na ul. Kutnowskiej na odcinku między Radziwiem a Górami. O zdarzeniu poinformowali inspektorów MZD funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Z wyjątkową premedytacją i konsekwencją wandale połamali szpaler młodych lip na odcinku kilkuset metrów w pasie drogowym ul. Kutnowskiej. W sumie zostało zniszczonych sześćdziesiąt młodych drzew wraz ze stelażami. Zdewastowane lipy to gatunek Tilia Europea Pallida o obwodzie pnia 12-14 cm. Połamanych u nasady pnia drzew nie da się niestety uratować ze względu na sposób zniszczenia. Szacunkowe straty sięgają około 35.000 złotych. Drzewa na ul. Kutnowskiej zostały posadzone w 2009 r. i przez okres 3 lat były regularnie pielęgnowane, co będzie miało istotny wpływ na ostateczną wielkość strat.

Miejski Zarząd Dróg zawiadomił organy ścigania o popełnieniu przestępstwa. W przypadku zatrzymania sprawcy lub sprawców MZD wystąpi z powództwem cywilnym o odszkodowanie za zniszczone mienie należące do Gminy-Miasta Płock.

Źródło: Miejski Zarząd Dróg w Płocku

Skomentuj

comments